SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Syetui 6397667
nr 639 7667
Syetui
silver, 1700-tal, med tillbehör, längd: 8, 5, buckla & rost
måndag 10 maj 2010
kl 18:38:20
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver